Az Országgyűlés hivatala úgy értelmezi a végkielégítések 2 millió forint feletti részét sújtó 98 százalékos különadóról szóló törvényt, hogy az nem vonatkozik a parlamenti képviselőkre, mert a munkaviszonyuk speciális, valójában nem foglalkoztatottak, nem állnak munkavégzésre irányuló jogviszonyban sem - írta keddi számában a Népszabadság.
A legfrissebb jogértelmezés értékeléséhez jó tudni, hogy azoknak a képviselőknek, akik önszántukból vagy a választók akaratából nem kerülnek be a következő parlamentbe, a képviselők javadalmazásáról rendelkező törvény alapján az addigi átlagos tiszteletdíjuk hathavi összegét kapják meg végkielégítésként, és ez a "felmondási idő" is munkaviszonyban töltött időnek számít. A 2010-es ciklus végére a képviselői tiszteletdíjak 500-700 ezer forintra emelkedtek, így a hathavi végkielégítések összege még a legcsóróbb képviselők esetében is jócskán meghaladják a kétmillió forintos határt.
2006-ban mintegy 110, 2010-ben pedig majd' kétszáz képviselő kapott kétmillió forintot meghaladó összegű végkielégítést. A parlament azonban összezár: a fideszes honatyák inkább együtt élnek a tudattal, hogy ex-szocialisták és -szabaddemokraták is mentesülnek az egyébként általuk kivetett különadótól, mintsem, hogy maguknak is a zsebükbe kelljen nyúlniuk. Vagy csak a mi figyelmünket kerülte el a kormánypárt bejelentése, amely szerint a volt fideszes képviselők egytől egyig befizetik a különadót?
Hajrá fiúk, hajrá Fidesz-Magyarország!
Utolsó kommentek